У Київській області активно працюють мобільні гінекологічні бригади, які вже стали порятунком для тисяч жінок у віддалених громадах. Цьогоріч вони планують здійснити близько 240 виїздів, охоплюючи навіть прифронтові райони, де доступ до медичних послуг особливо ускладнений.

Ініціатива реалізується в рамках гуманітарного реагування UNFPA — Фонду ООН у галузі народонаселення, за фінансової підтримки Європейського Союзу та урядів Іспанії, Норвегії, Швеції, Ірландії та Австрії.

Яку допомогу надають бригади

Мобільні медики приїжджають до жінок у села та містечка, де немає умовної “жіночої консультації”. Вони надають базові та спеціалізовані послуги прямо на місці — у ФАПах, амбулаторіях, пунктах здоров’я або у спеціально обладнаному автомобілі.

До переліку послуг входять:

  • гінекологічний огляд;
  • консультації щодо контрацепції та планування сім’ї;
  • допологовий і післяпологовий супровід;
  • профілактика інфекцій, що передаються статевим шляхом (ІПСШ);
  • швидке тестування на ВІЛ, гепатит B і C, сифіліс;
  • психологічна підтримка постраждалим від гендерного або сексуального насильства.

Бригади обладнані портативними апаратами УЗД, що дозволяє проводити діагностику безпосередньо під час візиту. У їхньому складі працюють гінекологи, медичні сестри, а також, за потреби, терапевти.

Цифри, які говорять самі за себе

З початку роботи проєкту допомогу отримали понад 5,8 тисячі жінок. Загалом було проведено більш як 30,5 тисяч консультацій. Завдяки цьому 70% виявлених патологій були діагностовані вперше — тобто жінки навіть не підозрювали про наявність проблем зі здоров’ям.

Найпоширеніші запити серед пацієнток:

  • гінекологічні обстеження — 24,78%;
  • діагностика та лікувальні поради щодо ІПСШ — 23,20%;
  • консультації з репродуктивного та материнського здоров’я — 20,33%.

Медицина без бар’єрів

Багато жінок у селах не мають змоги доїхати до лікаря через відсутність транспорту або погане самопочуття. Особливо це стосується пенсіонерок або молодих мам з маленькими дітьми.

«У деяких селах взагалі немає амбулаторій або навіть гінекологічних крісел, тому ми проводимо огляд на кушетках. Наш автомобіль повністю оснащений всім необхідним для проведення якісного прийому», — розповіла Анастасія Малета, лікар-гінеколог мобільної бригади Київського обласного перинатального центру.

Завдяки таким виїздам жінки з найвіддаленіших громад отримують кваліфіковану допомогу без необхідності подолання десятків кілометрів. У нинішніх умовах — це не просто сервіс, а інструмент збереження життя та здоров’я.

Поділитися:
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *