Колишній заступник секретаря РНБО часів Віктора Януковича став фігурантом нового кримінального провадження. Держава ледь не втратила стратегічний медичний об’єкт у столиці. Володимира Сівковича офіційно підозрюють у незаконному привласненні недобудованого майнового комплексу Республіканської клінічної лікарні та понад 21 гектара київської землі.
Про це детально відзвітували у Службі безпеки України та Державному бюро розслідувань.
Слідчі встановили, що махінації навколо відомого “Опікового центру” на Троєщині стартували двадцять років тому. У 2006 році зловмисники свідомо сформували штучні багатомільйонні борги у державного підприємства, яке керувало цим масштабним будівництвом.
Потім в оборудку увійшла підконтрольна приватна фірма. Вона підписала контракт на коригування документації та фінальні роботи вартістю майже 30 млн грн, проте абсолютно нічого не побудувала. Згодом саме ця юридична особа оголосила себе головним кредитором держпідприємства-банкрута.
Світова фінансова криза 2008 року дещо призупинила аферу. ДБР констатує, що пізніше право стягнення вигаданого боргу перейшло до іншого комерсанта, який продовжив рейдерські спроби захоплення незавершеного медичного закладу.
Фінал кримінальної комбінації відбувся у 2021 році. Тоді цінну недобудову разом із земельною ділянкою банально переоформили на потрібні компанії без проведення відкритих торгів та за суттєво заниженою ціною.
Експерти оцінили загарбану нерухомість і гектари у суму, що перевищує 300 млн грн. Наразі триває активний судовий процес щодо офіційного повернення київського об’єкта у держвласність.
Сівкович діяв не один. Окрім ексчиновника, статус підозрюваних отримали корпоративний юрист та двоє великих підприємців, які зараз переховуються від українського правосуддя за межами країни.
Фігурантам інкримінують зловживання владою, масштабне шахрайство та легалізацію незаконних прибутків. Санкції цих важких кримінальних статей передбачають тривалий термін ув’язнення – до 15 років за ґратами з повною конфіскацією майна.






