Масштабні перевірки та численні виявлені порушення призвели до гучного звільнення в київській медицині. Департамент охорони здоров’я КМДА розірвав достроково контракт із директором закладу Віктором Дорошем. Роботу колишнього очільника припинили 18 червня через ігнорування посадових обов’язків та умов договору. На його місце терміново призначили нового виконувача обов’язків керівника.

Про це офіційно оголосили 19 червня. Повідомлення з’явилося на сторінці профільного відомства у Facebook.

Відтепер керувати стратегічною установою буде відомий медик, професор Микола Анкін. Він має вчений ступінь доктора медичних наук.

“Я професійно народився в цій лікарні. Саме тут працював, навчався та отримував безцінний досвід. Переконаний, що наша лікарня лишається одним із найпотужніших і найфаховіших медичних закладів Києва”, — сказав медик.

На зустрічі з підлеглими новий очільник анонсував модернізацію багатьох ключових процесів. Він закликав колектив до солідарної праці.

Кадрові зміни на тлі скандалів: столичну лікарню швидкої допомоги очолив новий керівник

“Не існує чарівної пігулки, яка здатна миттєво вирішити всі питання. Це шлях, який ми маємо пройти разом. Він буде непростим, утім я впевнений, що завдяки професіоналізму нашого колективу ми впораємося з усіма викликами. Я відкритий до діалогу і готовий чути кожного, хто має пропозиції чи бачення розвитку лікарні”, — сказав очільник закладу Анкін.

Зміни в керівництві відбулися на тлі трагічного інциденту. На початку літа, а саме 9 червня, у стінах цієї установи раптово обірвалося життя пораненого бійця Сергія Кузнєцова. Військові пов’язують трагедію з недбалістю лікарів, адже травми пацієнта вважалися легкими. Через це правоохоронці відкрили справу за двома статтями Кримінального кодексу України, включно з неналежним виконанням професійних обов’язків.

Проблеми в лікарні накопичувалися роками. Лише протягом 2025 – 2026 років міська влада отримала сім скарг щодо поганої організації лікування.

Захищати інтереси пацієнтів та вимагати розслідування смерті Сергія Кузнєцова вийшли понад 30 активістів, серед яких ветерани та журналісти. Вони звернули увагу на системні прорахунки закладу, заснованого ще у 1985 році. Зараз ця лікарня є великим медичним об’єктом, де працюють сім університетських кафедр.

Для професора Анкіна це призначення є поверненням до джерел, адже він починав тут кар’єру і працював у період з 1990 по 2002 рік. Згодом фахівець тривалий час очолював Обласну клінічну лікарню, де керував ортопедо-травматологічним центром, а потім займав посаду головного лікаря до своєї відставки у 2021 році. Останніми роками він суміщав лікувальну практику в міській лікарні №8 із науковою діяльністю в Національному університеті охорони здоров’я України імені П. Л. Шупика.

Поділитися:
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *